OPLEIDING :: ACTEUR THEATER/TONEEL
Deze unieke, driejarige opleiding is een intensief traject om studenten op te leiden tot spelers. De opleiding Acteur theater/toneel helpt je een professionele basis te leggen om verder te komen met jouw ambities om te acteren.
De opleiding is een goede voorbereiding op je entree tot het werkveld van acteur of theatermaker. Omdat het een deeltijdopleiding is, kun je de lessen combineren met een baan of andere studie. De minimum leeftijd om deel te nemen aan deze opleiding is 21 jaar.
In het eerste leerjaar krijg je les in verschillende acteertechnieken tijdens de Spellessen. Daarnaast leer je in de lessen Fysiek en Stem hoe je je lichaam en stem in kunt zetten in je spel. In samenwerking met Theater Instituut Nederland (TIN) wordt er tijdens de lessen Theatergeschiedenis een basis gelegd voor kennis van het theaterlandschap. In alle lessen is er veel aandacht voor jouw individuele ontwikkeling en eigen talenten. Je leert waar jouw krachten liggen en hoe je deze in kunt zetten in je spel.
Je wordt tijdens de opleiding begeleid door een team van professionals. Alle docenten van wie je les hebt zijn zelf werkzaam in het theatervak, vaak als acteur of regisseur. Hierdoor heb je als student een goede link met je toekomstige werkveld.
Jouw leerproces wordt samen met de docenten bepaald. Daarnaast word je begeleid door een mentor, die jouw persoonlijke ontwikkeling goed in de gaten houdt.
Als je de opleiding volgt, heb je twee werkdagen per week les, van 10.00 tot 17.00 uur (incl pauze van 14.00 tot 15.00 uur). Naast de 12 contacturen per week, wordt er ongeveer 5 uur zelfstudie gevraagd, bijvoorbeeld voor het voorbereiden van scènes of het leren van teksten of voorstellingsbezoek.
De opleiding is ingedeeld in drie jaar. Aan het eind van elk jaar moet je aan een aantal voorwaarden hebben voldaan hebben om de stap naar het volgend jaar te kunnen zetten.
Jaar 1 Intensief
Naast het reguliere eerste jaar, waarbij de lessen op weekdagen zijn, heeft De Trap een Jaar 1 Intensief. Hierin wordt hetzelfde lestraject aangeboden in een half jaar, in het weekend. Je volgt hetzelfde aantal lesuren. Aan het einde van dit Jaar 1 Intensief is er de mogelijkheid om door te stromen naar het tweede jaar van de reguliere theater/toneel opleiding.
Om toegelaten te worden tot de opleiding Acteur theater/toneel moet je auditie doen.
DUUR van september 2010 tot juni 2011
DATA 2 werkdagen per week (maandag en vrijdag in jaar 1)
TIJD 10.00 - 17.00 uur
KOSTEN € 4000,- per jaar. Betaling in termijnen mogelijk.
AUDITIE woensdag 1 september van 10.00 - 14.00 uur
De kosten voor deelname aan de auditie zijn €75
Je kunt je voor deze auditie aanmelden door je CV en een recente foto op te sturen naar info@detrap.nl
TIP
Als je overweegt om de opleiding Acteur theater/toneel gaan volgen, maar dit nog niet zeker weet, kun je ook eerst de Vooropleiding of de introductie-workshop Acteren volgen. Deelname hieraan geldt als auditie voor de opleiding Acteur theater/toneel. |
|